Pažintis su keturių vandenų kraštu

Įgyvendinant 2023 metų Akademijos gimnazijos veiklos plano pirmo tikslo „Lyderystės stiprinimas ir mokinių kompetencijų auginimas atnaujinant ugdymo turinį“  uždavinį, birželio 14 d. buvo organizuotas  mokytojų tarybos išvažiuojamasis posėdis Drevernoje.
Anksti ryte mokytojų kolektyvas išvyko į ant Kuršių marių kranto  įsikūrusį žvejų kaimą - Dreverną ir   dalyvavo  edukacinėje metodinėje  programoje „Žuvies kelias“.
Pačiame Kuršių marių pakrašty, kur žvejų valtis ir buriuotojų jachtas priglaudžia Drevernos uostas, iškėlęs bures, mūsų laukė  senovinis burinis kuršių laivas -  reisinė „Dreverna“. Plaukiodami Kuršių mariomis grožėjomės nuostabiais gamtos vaizdais, klausėmės pasakojimo apie žvejų gyvenimo būdą ir laivadirbystę, apie  žvejybos tradicijas ir papročius.
Grįžę į krantą kopėme į  15 metrų aukščio Drevernos apžvalgos bokštą, kuris atvėrė dar gražesnius vaizdus.  Gražiausius vaizdus apžvalgos bokštas dovanoja žvelgiant į vakarus. Ten tyvuliuojantys marių vandenys nėra beribiai, nes tarp jų ir dangaus įsiterpusi juosta yra Kuršių Nerija. Galima įžiūrėti, kaip ta tamsi juosta vietomis tampa šviesia – tai Mirusios kopos, kerinti, bet žiauri pustomo smėlio karalystė.
DrevernaPasigrožėję nuostabiais keturių vandenų krašto vaizdais, restorane „Dreverna“ skanavome  Mažosios Lietuvos paveldo desertą – kafiją, gliumzinį (varškės) pyragą bei ragavome dreverniškių  žuvienės.  Po pietų  dalyvavome Drevernos folkloro ansamblio „Žvejytės“ parengtoje  programoje „Į žvejus eisiu“. Su „Žvejytėmis“ dainavome, sukome ratelius, mokėmės  lietuvninkų ( šišioniškių) tarmės.
 Pagilinę savo istorines, gamtos žinias, papildę naujais žodžiais savo folkloro „skrynias“ pajudėjome namų link.
Autobuse ilgai netilo diskusijos apie galimybes įgytas žinias ir  patirtį perteikti savo ugdytiniams. Mokytojai planavo, kokias  J. Gižo muziejaus rengiamas edukacijas galėtų pasiūlyti mokiniams ir vylėsi, jog sugrįš į šį vandenų kraštą jau su Akademijos gimnazijos ugdytiniais.
Organizatoriai